Pytania czytelników

Który operator VoIP oferuje najwyższą jakość połaczenia?

  • Przeczytano: 29306
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Który operator VoIP oferuje najwyższą jakość połaczenia?Zakupiłem bramkę Linksys PAP2T-EU a w niej 100 min w IPFON, niestety jakość połączeń nie jest zadowalająca.Pozdrawiam
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,większość firm wykorzystuje ten sam protokół (SIP), korzysta z podobnego sprzętu, więc jakość rozmów powinna być zbliżona.Jeżeli chodzi o samą jakość połączeń (rozmów) to szczerze powiedziawszy w 90% jest to uzależnione od jakości Pana łącza internetowego (wymagania: min 64kbps/64kbps przy kodeku G711u/a, bramk utraty pakietów, amplituda pingów nie większa niż 50ms (do gateway'a głosowego) oraz pingi do niego poniżej 100ms) oraz używanego kodeka - najwyższą jakość oferuje G711u/a (ulaw/alaw) jeżeli chodzi o kodeki wykorzystywane przy protokole SIP.Może się tak zdażyć, że Pański operator wychodzi przez obciążony węzeł sieci lub też nie ma bezpośredniego styku z operatorem, na łączach które stoi dany serwer głosowy. Wtedy może Pan odczuwać dyskomfort w korzystaniu z usługi VoIP.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

VoIP bez QoS
Konfiguracja bramki Linksys SPA 3102
Bramka Linksys PAP2T i LiveBox TP (cd)
Spalony modem
Problem z szybkością

  • Miox2011-08-29 15:41:00
    Mam to samo pytanie, którzy operatorzy mają praktycznie najlepszą jakość. Pisanie, że zależy to tylko od łącza dzwoniącego jest bzdurne i nudne. Np. dzwoniłem ze zwykłego operatora komórki do obsługi freeconet i się załamałem. Czy muszę dzwonić do wszystkich biur obsługi klienta żeby sprawdzić jakie jest podejście firmy do zduszania transmisji itp? Podobno easycall dobrze wypada ale jest przy okazji drogi.
  • NOEL2007-06-28 13:32:00
    Mam telefo połączony z TELEKOMONIKACJI czy do bramki internetowj muszę wykonać nową linię łącza internetowego z innym aparatem tel. Czy bendą możliwe odbiory otrzymywanych rozmów tel.zpoczty na łączu z bramki internetowej.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP