Pytania czytelników

Przeniesienie nr telefonu

  • Przeczytano: 8982
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Witam,zaczynam przygode z telefonią VOIP. Chciałbym przenieść numer tel. stacjonarnego z Netii do IPFONa. Mam łącze kablowe www.vline.pl (2Mb/s download, 256 kB upload). Do tego router D-Link 604 który dotychczas rozdzielał łącze kablowo na 2 komputery. Chcę do tego routera podłączyć również bezpośrednio bazę-nadajnik telefonu VOIP (Siemens C470 IP). Baza -nadajnik będzie znajdować się w pokoju przy routerze, natomiast baza-ładowarka aparatu telefonicznego będzie w drugim pokoju (bez łączenia kablami). Czy jest to dobre rozwiazanie? W sumie telefon pozwala na konfigurację do 6 kont VOIP i ważną kwestią jest brak dodatkowej bramki VOIP. Baza telefonu jest bezpośrednio połączona z routerem. Proszę o ustosunkowanie się do ww. rozwiązania. Dziękuję.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,każde rozwiązanie jest dobre, jeżeli działa i wykorzystuje sprzęt zglodnie z jego przeznaczeniem. Nie miałem do czynienia z modelem, który Pan wymienia, ale wydaje się, że powinno wszystko działać.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Jak wyeliminować echo podczas rozmowy?
Jak sprawdzić szybkość transmisji?
Problem z telefonem Panasonic?
Jakość rozmów a łącze internetowe
Konfiguracja bramki Linksys SPA 3102

  • Adam2011-01-28 21:44:00
    C470 ma linię analogową, ja go kupilem, bo oprocz VOIP telefon sprawdza skrzynkę mailowa co 15 min
  • Tomek2010-10-20 19:21:00
    również nie znam C470 IP , ale mam za sobą szereg udanych "wdrożeń" modelu Siemensa A580 IP - chłopaki w Siemensie naprawdę odrobili lekcje i zebrali w tym modelu wszystkie udogodnienia, których od zawsze brakowało mi w innych urządzeniach VoIP przy mega prostocie i łatwości konfiguracji. Gorąco polecam! (Podejrzewam , że C470 jest bardzo podobny, tylko bez linii analogowej)
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP