Telefon FCN: nowa aplikacja VoIP na system Android

  • Dział: VOIP

FCN - popularna polska platforma telefonii VOIP udostępnia własną aplikację do dzwonienia na system Android. Aplikacja telefon FCN przeznaczona jest dla wszystkich obecnych jak i nowych użytkowników platformy VoIP - jest już skonfigurowana do natychmiastowej pracy z systemem operatora jak i pozwala na szybką rejestrację konta od razu po instalacji.

Ze względu na swoje funkcje będzie szczególnie atrakcyjna dla użytkowników dla których kluczowa jest mobilność i możliwość korzystania z usługi w każdym miejscu, ale oferuje też pełny zestaw niezbędnych narzędzi potrzebnych w komunikacji biznesowej. Co potrafi aplikacja Telefon FCN? Przede wszystkim - zawsze pokazuje aktualny bilans naszego konta prepaid w FCN, dzięki czemu łatwo jest kontrolować poziom wydatków na rozmowy i pilnować kolejnych doładowań. Oprócz tego, pokazuje cenę minuty rozmowy z daną destynacją przed wybraniem numeru (tzn. rozpoznaje numer docelowy i weryfikuje cenę rozmowy z wbudowanym cennikiem). Jest to szczególnie użyteczne w przypadku połączeń zagranicznych, gdzie koszty rozmów mogą znacznie różnić się od siebie. Co więcej, aplikacja pozwala łatwo zbudować własną książkę adresową w oparciu o istniejące kontakty Android. Oznacza to, że możemy szybko stworzyć listę kontaktów np. zagranicznych i rozmawiać z nimi tylko przez VoIP. Użytkownicy FCN mogą prowadzić rozmowy wideo - z innymi użytkownikami aplikacji Telefon FCN. Warto wiedzieć, że operator nie pobiera dodatkowych opłat za rozmowy wideo. Dla zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość stworzenia reguł wybierania numerów. W tym wypadku, jeżeli wykorzystujemy Telefon FCN w zastępstwie natywnego dialera systemu Android, to możemy nakazać aplikacji np. łączenie wszystkich rozmów przez platformę FCN. Jest to o tyle istotne, że FCN jako usługa VoIP oferuje bardzo niskie stawki na rozmowy zagraniczne: już od 5 groszy do najpopularniejszych kierunków w UE. Dla użytkowników biznesowych istotne będą opcje transferowania połączeń na inny numer (z konsultacją, jak i bez niej), a także opcje nagrywania całych rozmów przychodzących i wychodzących oraz przechowywania ich jako plików audio w pamięci wewnętrznej telefonu. Telefon FCN obsługuje powiadomienia PUSH, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić dużo energii (aplikacja jest wzbudzana przez przychodzące połączenie, a nie czuwa cały czas w oczekiwaniu na nie). Wykorzystuje także kodek G.723 pozwalający na bardzo oszczędne zużycie danych w przypadku rozmów z wykorzystaniem danych komórkowych. Aktualnie aplikacja jest dostępna na system Android 4.2 i nowszy, a w przeciągu najbliższych tygodni planowana jest premiera na iOS.

Aplikację Telefon FCN można pobrać pod linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fcn.telefonfcn.android

Dodaj komentarz

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP